Dziś: 15 czerwca, 2024 9:53 am
Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek 10:00 - 15:45, Sobota 10:00 - 14:45
Tak było

Historia schroniska

W 1992r. założono Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „AZYL”, które przez 4 lata dążyło do utworzenia schroniska dla porzuconych zwierząt. W lutym 1996r. przy współudziale władz miasta Dzierżoniowa, Bielawy i Świdnicy zostało utworzone i przyjęło nazwę „AZYL”. Przez lata borykało się z wieloma problemami. Jednak nastał dzień przyjazny dla schroniska i jego podopiecznych, ponieważ 11.12.2004 został wybrany nowy zarząd, który wszelkie swoje działania skierował na rozwój i poprawianie warunków bytowych znajdujących się w nim zwierząt. Z uwagi na narastający problem porzucania zwierząt trzeba było rozbudowac schronisko i otworzyc wszystkie dostępne zabudowania w celu powiększenia liczby miejsc. W chwili obecnej w schronisku może otrzymac schronienie 250 psów.

Tak było

Historia schroniska

W 1992r. założono Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „AZYL”, które przez 4 lata dążyło do utworzenia schroniska dla porzuconych zwierząt.
W lutym 1996r. przy współudziale władz miasta Dzierżoniowa, Bielawy i Świdnicy zostało utworzone i przyjęło nazwę „AZYL”. Przez lata borykało się
z wieloma problemami. Jednak nastał dzień przyjazny dla schroniska i jego podopiecznych, ponieważ 11.12.2004 został wybrany nowy zarząd, który wszelkie swoje działania skierował na rozwój
i poprawianie warunków bytowych znajdujących się w nim zwierząt. Z uwagi na narastający problem porzucania zwierząt trzeba było rozbudować schronisko i otworzyć wszystkie dostępne zabudowania w celu powiększenia liczby miejsc.
W chwili obecnej w schronisku może otrzymać schronienie 250 psów.

Nasze schronisko dawniej:

Schronisko teraz:

– to co widzimy to wynik kilkuletnich prac, zaangażowania, włożonego serca pracowników oraz wielka pomoc finansowa dzięki 1%. Nasi podopieczni mają teraz nowe i bezpieczne wybiegi chroniące przed słońcem, deszczem oraz mrozem w zimie. Dodatkowo powstały place zabaw dla psiaków, gdzie mogą one poczuć trochę wolności, zabawy i swobody.

NASZA ZAŁOGA:

Zarząd schroniska AZYL w Dzierżoniowie

Jerzy Thomalla – prezes
Justyna Kapuścińska – sekretarz
Adrian Kuśmierz – skarbnik
Janina Mroczkowska – wiceprezes
Rudolf Nawrat – członek zarządu

Komisja Rewizyjna (organ kontroli wewnętrznej)

Krystyna Więcek- przewodnicząca
Zbigniew Szyszkowski – zastępca przewodniczącego
Elżbieta Krzemień – sekretarz

Pracownicy i wolontariusze

– bez których schronisko nie mogłoby istnieć!

Wsprzyj nas 1% podatku!

Dołącz do akcji „Daj złociaka na zwierzaka”
i przekaż 1% podatku na rzecz schroniska

KRS: 0000062210

Skip to content